Blíží se osmnácté narozeniny vaší nejlepší kamarádky? Bude vaše dcera brzy oslavovat plnoletost? Dosáhnutí plnoletosti je jakousi symbolickou změnou v životě člověka. Darujte proto dárek, na který obdarovávaná jen tak nezapomene a zpříjemní jí tuto životní změnu.

Vstup mezi dospělé

Dosáhnutím plnoletosti se člověk symbolicky stává dospělým. Již může požívat alkohol a cigarety, chodit do mnoha klubů, často také končí střední školu a připravuje se na osamostatnění. Tento věk je spojen s řadou velkých změn. Oslava osmnáctých narozenin by tak jistě měla stát za to.

Co nesmí chybět?

Na oslavě prostě nesmí chybět narozeninový dort. Narozeninové dorty jsou něčím, co žádná oslava nesmí postrádat. Vyberte oslavenkyni její oblíbený dort a nechte na něj umístit číslo osmnáct či dort ozdobte dostatečným počtem svíček. Na oslavě by neměly chybět ani balonky, nyní jsou velmi populární lesklá nafukovací čísla či písmena, za kterých lze sestavit věk či jméno oslavenkyně. Nezapomeňte ani na konfety, čepičky či další dobroty, které oslavenkyni potěší.

Originální dárek

Velký otazník se často houpe nad dárkem. Dárek k osmnáctinám není zrovna snadné vybrat. Mělo by se jednat o dárek, který překvapí a potěší. Vhodným dárkem je například šperk, který vytvoří jedinečnou vzpomínku na danou oslavu. Věnovat však můžete i vysněný zážitek, například seskok bungee jumpingem, kurz v surf aréně či letenky do vysněné destinace. Důležité je, aby se dárek k osmnáctým narozeninám opravdu odlišovat od těch ostatních.

Květiny

Zapomenout byste neměli ani na květiny. Vsadit můžete na klasiku v podobě řezaných květin či zvolit kytici z čokolády či jiných sladkostí. Takovou kytici mladá slečně jistě ocení. Kytice z ovoce s čokoládou vypadá opravdu kouzelně, navíc chutná skvěle.