Trápí vás kila navíc a rádi byste se již pustili do hubnutí? Chcete si svou váhu udržet i přes vánoční období? Začnete tím, že si uděláte přehled o tom, jak na tom jste a jaký je váš cíl. Hubnutí není nikdy snadné, ale pomoci vám v něm mohou některé praktické tipy.

Jak na tom jsem?

Důležité je na začátku vaší hubnoucí cesty zjistit, jak na tom vůbec jste. Zda je vaše váha optimální či spadáte do kategorie obézní. Někdy na sebe totiž můžeme mít přehnané nároky a váš pohled na váhu může být zkreslený. Vypočítejte si proto BMI (Body Mass Index), který určí vaši ideální váhu. Ideálním pomocníkem je v tomto případě BMI kalkulačka, do které stačí zadat váš věk, pohlaví, výšku a váhu. Výsledek se vám ihned ukáže a vy budete přesně vědět, jak na tom jste a kolik byste tak měli zhubnout.

Kalorický příjem

Klíčový je však také váš denní kalorický příjem. Určete si, kolik kalorií za den chcete zkonzumovat. Během redukční diety by měl být příjem kalorií nižší než jejich výdej. V ideálním případě by měl být rovnocenný. Abyste se dobře orientovali v tom, jaká má která potravina kalorií, pomohou vám kalorické tabulky.

Zdravá inspirace

V začátcích hubnutí je skvělé hledat dostatek inspirace, která vás nakopne, a vy uvidíte, jak by měl vypadat zdravý jídelníček a zdravé pokrmy. Inspirací pro vás mohou být především zdravé recepty.

Pravidelnost

Během redukční diety a hubnutí je základním principem a krokem k úspěchu pravidelnost, a to pravidelnost ve stravování, pohybu i odpočinku, ale také spánkovém režimu. Díky tomu budete mít váš denní režim pod kontrolou a s ním i jídelníček a dostatečný pohyb.

Vůle

Klíčovou však bude především vaše vůle a motivace. Jen díky tomu dosáhnete tížených výsledků a nevzdáte to po prvním týdnu v novém režimu. Zdravá strava a pohyb by totiž neměly být součástí jen redukční diety, ale i vašeho životního stylu.