Na co se dají využít silné neodymové magnety? Třeba na magnetické držáky nožů a nářadí, jako nábytkové magnety pro dorazy dvířek skříněk, pro výrobu suvenýrů a magnetek na ledničku, k nalepení na krabičky, dárkové dózy nebo pro uvolnění stresu se stavebnicí a magnetickými kuličkami NeoCube. Podívejte se na přehled nejoblíbenějších využití silných magnetů.

Silné neodymové magnety jsou dobrým pomocníkem současné doby, a to během všech možných lidských aktivit. Inspirujte se tipy na nejoblíbenější využití magnetů doma, na zahradě i ve firmě.

 1) Magnetický držák nožů, nářadí a náčiní

Kutilové si vyrábějí magnetické držáky nářadí a náčiní do dílny nebo garáže. Pořídit si můžete i hotový magnetický držák nožů neboli magnetickou lištu. Magnety slouží i jako držák šroubů a hřebíků na ruku, držák mýdla či manikúry v koupelně, držák skoro čehokoliv.

 2) Nábytkové a upevňovací magnety

Staré feritové magnety mají malou sílu. Proto dnes výrobci nábytku používají spíš neodymové nábytkové magnety. Můžete si je namontovat do skříněk také.

 3) Výroba suvenýrů a magnetek na ledničku

Mnoho ledniček v domácnostech slouží také jako malá galerie magnetek na ledničku a přicvaknutých suvenýrů. Asi víte, že magnetky se staršími typy magnetů občas spadnou. Mnohonásobně silnější jsou neodymové magnety, kterými můžete přicvaknout i několik listů papíru, poznámek, receptů na sebe.

 4) Samolepicí a nalepovací magnety pro krabičky, dózy i diáře

Pokud tvoříte dárkové kazety, krabičky, dózy, budou se vám hodit samolepicí neodymové kotouče a kvádry se silnou lepicí vrstvou 3M. Udrží víko dózy nebo i diáře pevně uzavřené.

 5) Magnetická stavebnice – kuličky NeoCube

Dnešní doba je hektická. Je dobré si občas odpočinout. S 216 půlcentimetrovými neodymovými kuličkami magnetického hlavolamu NeoCube v rukách zapomenete na fofr okolo. Dá se z nich vytvořit nekonečně mnoho 2D i 3D objektů, například krychle, velké koule, ornamenty, židličku a třeba i magnetický diamant. Během skládání cvičíte mysl i prsty.

 A k čemu silné neodymové magnety využijete vy?

 Další inspirace na magnetickém blogu

 Podívejte se na další inspiraci pro použití magnetů na magnetickém blogu Unimagnet.