Dřevostavby jsou jednou z nemovitostí, které patří dnes mezi ty nejoblíbenější konstrukce. Nemusí se přitom nutně jednat o roubenku, nebo jinou podobnou vyloženě dřevěnou stavbu. Označují se tak stavby, kdy dřevo hraje podstatnou část celkové výstavby.

Díky tomu tak mohou získat některé vlastnosti, jako může být příjemnější cena, a díky mnoha variantách skládačky i v některých případech mnohem jednodušší stavbu. To všechno se tak pochopitelně odvíjí na příjemné pořizovací ceně. Jsou ale dřevostavby přitom všem stále dostatečně kvalitní a zajímavou možností?

Velice moderní varianta

V současnosti jsou poptávky po dřevostavbách opravdu velké. Jedná se tak o velice moderní variantu výstavbu nemovitosti. rozhodně si je ale nepleťte s kategorií moderní domy. Ta většinou obsahuje zcela odlišné domy, které jsou finančně náročnější, ale nabídnou zase v mnoha ohledech mnohem lepší vlastnosti.

Dřevostavba jako taková totiž má nevýhody založené na tom, že základy nejsou cihelné, ale dřevěné. Hlavní nevýhodou je, že jakékoliv zásahy do nemovitosti, jako je jejich rozšiřování, nebo přestavba, nemusí být možné. Pozice nosných trámů jsou totiž pevně dané.

Jednoduché a velice levné

Stále ale na prvním místě rozhodně zůstává fakt, že projekt dřevostavby nabídne velice dobré vlastnosti, aniž by přitom došlo k razantnímu navýšení ceny. Ceny jsou u dřevostaveb jedním z důvodů, proč jsou na trhu tak dlouho, a jsou zároveň i tak oblíbené. Povrchová úprava dřevostavby pak v žádném případě nemusí být taková, aby bylo poznat, že se jedná o dřevostavbu namísto standardní cihlové stavby. To razantně zvyšuje jejich oblíbenost ve všech směrech.

Nemusíte se přitom nijak omezovat!

Jakékoliv omezování přitom není na místě. Dřevostavby vám dokáží nabídnout stejné vlastnosti, jako je tomu u kterékoliv jiné nemovitosti. díky tomu vznikají bez jakýchkoliv problémů například takové projekty, jako je projekt patrové dřevostavby. Součástí dřevostaveb mohou být zcela standardně také přídavné prostory, jako jsou garáže a jim podobné. Vše záleží pouze na vašem přání a na konkrétním projektu stavby.