Výrobky do kuchyně mohou být z různého materiálu, ze dřeva, umělých hmot, kovu, ale je tu i tzv. drátěný program. Tím rozumíme výrobky z drátů.

Na první pohled by se zdálo jejich užití omezené, ale trh přichází stále s novými prvky, takže se jejich sortiment stále rozšiřuje.

Vlastnosti

Drátěný program nabízí hospodyňkám zejména prvky, které přispívají v kuchyni k pořádku. Máme na mysli poličky, závěsné košíky a podobně. Jsou funkční, spolehlivé, praktické a dají se dobře udržovat.

Některé výrobky drátěného programu do kuchyně

Asi nejnáročnější je multifunkční sloup, který s doplňky v kombinaci se závěsným drátěným systémem (railing systém) zpřehlední kuchyňskou linku, baru i celou kuchyni. Sloup je estetický a a jeho funkčnost vyhovuje požadavkům na moderního bydlení.

Výsuvné koše jsou určeny k udržení přehledu a pořádku v kuchyni. Dokonale totiž nahradí zásuvky. Výhodou proti nim je i to, že je do nich vidět ze všech stran a zjednodušují tak provoz kuchyně, její úklid a navíc se v nich nedrží drobný nepořádek, čili smetí.

Tvarové koše pro vložení do skříněk pod dřezem dokáží využít jinak nevyužitelný prostor, protože mají vybrání, které jim umožňuje je zasunout těsně podél sifonu.

Všeobecné využití v bytě, nejen v kuchyni, ale i třeba v koupelně, mají rohové poličky, které se jednoduše zavěsí nebo šrouby upevní a mohou sloužit k uskladnění utěrek, chemikálií a podobně.

Naprosto originální využití drátěného programu najdeme v případě otočných půlkruhových nebo třičtvrtěkruhových košů, které se hodí s výhodou k využití lichých prostor a v případě potřeby se vytočí ven.

Náročnějším výrobkem jsou i tzv. carga, což jsou plně výsuvné moduly, kterými lze vytáhnou celou skříňku do prostoru a zpřístupnit ji ze dvou stran. V nich se skladují nejen kuchyňské potřeby, ale i potraviny. Existují i menší skříňky, tzv. kečupové, určené na láhve.

Drobnějšími výrobky jsou různé závěsné věšáky, odkladové poličky, háčky, vždy jsou pěkně po ruce.

Materiál drátěného programu

Důležitý je materiál drátěného programu. Je to ocelový drát v různých silách v povrchové úpravě většinou s lesklým chromem, ale také s chromem matným nebo titanem zlatým. Jeho doplňky jsou z umělé hmoty, tvrzené gumy, skla a podobně, vždy záleží na využití a výtvarném pojetí ve firmě, která drátěný program vyrábí.

TIP: levný copywriting je k dispozici i pro váš web