Obklady jsou v některých místnostech dnes již naprostou samozřejmostí. Především v koupelně a na toaletě se obklady používají běžně, chrání totiž zdi před vlhkostí a přímým kontaktem s vodou. Koupelna však není jedinou místností, kde můžete použít obklady na zeď, často se využívají také za kuchyňskou linkou. Zde hrozí často nebezpečí ušpinění zdi vodou, mastnotou či jinými nečistotami. Obklady zajistí snadnou údržbu pořádku ve vaší kuchyni.

Jak vybrat ty správné obklady do interiéru

Jelikož po obkladech na stěnu nechodíte, není vyžadovaná taková odolnost a otěruvzdornost, nebo snad protiskluznost jako u dlažby. Velmi důležité je, abyste si rozmysleli, zda chcete obklady matné nebo lesklé. Do koupelny se skvěle hodí lesklé obklady, které navodí pocit zářivé čistoty, jsou dokonale hladké, takže čištění vám půjde samo. Avšak i matné obklady mají něco do sebe, záleží na vašem vkusu a celkovém pojetí koupelny či kuchyně. Velmi důležité je u obkladů vybrat ten správný odstín, aby se vám hodil k dlažbě, případně ke kuchyňské lince.

Před nákupem si dobře změřte prostor, který chcete obložit, a nakupte dostatek materiálu. Dostatek neznamená, že budete mít obklady napočítané přesně na danou plochu, doporučuje se vzít alespoň o 10-15 % materiálu víc, při manipulaci se mohou některé kachle poškodit, rozbít. Není nic horšího, než když máte málo obkladaček a musíte dokupovat. Nejen, že hrozí, že nemusí být hned k dispozici, ale pravděpodobně budou z jiné šarže, která nemusí přesně barevně odpovídat původním kachličkám. Vyhněte se také nápadně levným nabídkám, většinou se jedná o nekvalitní napodobeniny, které mohou být křehké a při manipulaci rády praskají. Přece jen obklady neměníte každý den… Široký výběr obkladů, dlažeb a mozaiek vám nabídne internetový obchod RDkachle.cz. Najdete zde jen kvalitní obklady od renomovaných výrobců, žádné levné kopie.