Pokud přemýšlíte nad tím, kam na dovolenou k moři, vydejte se do Chorvatska. Chorvatsko patří mezi velmi oblíbené destinace a to hned z několika důvodů. Svým návštěvníkům nabízí čisté moře, nádherné pláže, bohatou historii, nádhernou přírodu, celou řadu sportovních i kulturních aktivit a v neposlední řadě různé možnosti ubytování chorvatsko. Velmi oblíbené je ubytování v apartmánech, ale můžete využít i nabídku hotelů či možnost ubytování v karavanu či stanu. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost.

Rozhodnete – li se vydat do Chorvatska na vlastní pěst, prohlédněte si bohatou nabídku ubytování na portálu ubytovanivchorvatsku.

Mezi další výhody, které dovolená v Chorvatsku nabízí, je možnost různého druhy dopravy a samozřejmě kvalitní a velmi chutná kuchyně.

Co ochutnat z místní kuchyně?

Chorvatsko je země, která má velmi bohatou a také chutnou kuchyni, jež využívá celou řadu místních zdrojů. V jídelníčku se objevují pokrmy z ryb a mletého masa, které jsou doplněné zeleninou.

Chorvaté jsou přeborníci v přípravě mletého masa. Můžete si jej objednat v podobě čevapčiči nebo jako pljeskavici, což je obdoba našich karbanátků. Jako doplněk se vždy objeví ajvar, je to směs zeleniny (převážně rajčat, paprik a lilku), která je uvařená a rozmixovaná. V každé restauraci si můžete dopřát i tradiční chorvatský předkrm pršut. Jedná se o syrovou vepřovou šunku, která se nejprve usuší na vzduchu a následně se udí.

Pokud zavítáte na ostrov Pag, rozhodně si nenechte ujít jejich proslulý pažský sýr, který sice nepatří mezi nejlevnější, ale rozhodně si na něm pochutnáte a to díky jeho specifické chuti.

Mezi oblíbené pochoutky, které si můžete objednat téměř v každém motorestu, patří jehně na roštu. Velmi dobrá a kvalitní jsou i místní vína či pálenka rakije.