Odhodlali jste se k důležitému životnímu kroku a chcete si pořídit byt či dům. Vyhledáváte na internetu ta nejvhodnější místa k bydlení, jdete na prohlídku, zvážíte všechna pro a proti, poradíte se s rodinou a rozhodnete se pro koupi. Opět hledáte nejlepší banku, kde si zažádat o hypotéku, doložíte všechny papíry, máte několik schůzek a na konci všeho martýria zjistíte, že jste hypotéku nedostali. Banka vás odmítla. Váš sen o tom, že budete mít vlastní bydlení, které si zvelebíte podle vlastních představ, se tak rozplynul. Nemusí to být konečná!

Vlastní bydlení i bez hypotéky

A nemusíte mít ani bohaté příbuzenstvo či štěstí, když si kupujete los. Alternativním řešením může být služba, kterou poskytuje Coolnajem.cz. O co vlastně jde? Ve chvíli, kdy nedostanete hypotéku a nemůžete vlastní bydlení financovat rovnou ze své kapsy, pak jste odkázáni na celoživotní placení nájmu v bytě, který nikdy nebude váš. Cool Nájem přichází s možností bydlení ve vlastním. Dům či byt si pořídíte na splátky. A ty platíte formou nájmu, takže prakticky tak, jak jste doposud byli zvyklí. Nemovitost si vybíráte sami, z dostupně volných realit, které jsou k dispozici v sekci Nabídka nemovitostí. Jakmile vyberete tu pravou pro vás, vyplníte formulář a čekáte na odpověď s přesnou kalkulací.

Uhradíte deset procent a následně splácíte

V případě zájmu o nemovitost je potřeba uhradit deset procent z ceny nemovitosti jako rezervační poplatek zahrnující pojištění nemovitosti, odhad nemovitosti, daň z nabytí nemovitosti a také právní služby. Jakmile podepíšete smlouvu, nemovitost se koupí a vy částku splácíte formou nájmu. Vybíráte si zde také délku splacení, od pěti do dvaceti let. Po celou dobu se garantuje stejná výše splátek, když se rozhodnete nemovitost předčasně splatit, nemusíte se bát sankcí nebo poplatků.