Možná se také vy chystáte aktuálně řešit plot kolem vašeho domu. Mě to potkalo teď na jaře. Nastěhoval jsem se s rodinou do novostavby, soused ještě staví, a protože se mi v jednom kuse na zahradě na čerstvě zaseté trávě otáčely náklaďáky s materiálem či domíchávače, měl jsem toho už dost a zvolil dočasné řešení v podobě nízkého plotu, který jsem ztloukl z pár prken, takovou ovčí ohradu. Nebyla sice nijak krásná, ale účel plnila, na zahradu mi přestala jezdit technika a můj roční syn ji nepřelezl. Ideální. Ovšem postupem času jsme si chtěli pořídit psa, syn povyrostl a začal plot přelézat. Bylo načase oplocení vyřešit nějakým trvalejším způsobem.

S manželkou se nám už dlouho líbily betonové ploty, na pohled pěkné, neprůhledné, takže bychom měli i soukromí, ideální volba pro nás. Začali jsme tedy zjišťovat o betonových plotech více informací a ukázalo se, že jsou pro nás asi nejlepší volbou. Nejsem totiž žádný domácí kutil, ani na to nemám moc času, takže když nám řekli, že betonové ploty jsou bezúdržbové a vydrží nám sloužit několik desítek let, volba byla jasná. Spoustu dobrých referencí jsem dostal na firmu Kulkabex, s.r.o., která prodává a zároveň montuje betonové ploty už dlouho.

Nadchl mě jejich individuální přístup i široký výběr plotů. Měli i velmi dobrý konfigurátor, ve kterém jsme si s manželkou navolili, jaký bychom plot chtěli, a mohli jsme se pro představu podívat, jak vypadá náhled námi sestaveného plotu kolem typového domu. Doladili jsme detaily a plot objednali i s montáží. U montáže plotu jsem byl osobně přítomen, abych se přesvědčil, že všechno proběhne hladce. I když máme členitější terén, montéři si s ním poradili bezvadně. Připravili vše pro sloupky plotu, ty zabetonovali, potom nasadili plotové dílce a rychle bylo hotovo. Všechno po sobě uklidili a zanechali nám kolem domu krásný pevný betonový plot, na který se ještě teď rádi díváme z okna. Pokud i vy hledáte ten pravý plot kolem vašeho domu, vsaďte na betonový.