Máte doma pouze bílé stěny? Je to nuda, že? Obyčejná bílá není ničím zajímavá, místnosti vymalované pouze na bílo mohou vypadat stroze a obyčejně. Chcete jim dodat trochu šťávy? Rádi byste se dívali na veselejší zdi? Potom máte hned několik možností, můžete si pokoj vymalovat jinou barvou než bílou. Komplikací je tu však hned několik, barevné zdi se potom mnohem hůř přemalovávají než bílé a také nepořádek po malování se odstraňuje hůř. Chcete se malování vyhnout? Potom jsou tu tapety. V dnešní době jsou tapety velmi moderní, můžete vybírat hned z několika materiálů a celé řady dekorů a barevných provedení.

Tapety vám dovolí experimentovat, můžete kombinovat víc tapet dohromady, tapety použít jen na jednu stěnu nebo si vybrat obrazovou tapetu, která nahradí umělecké dílo ve vašem obývacím pokoji, pracovně nebo ložnici. Fototapety se vyrábí s obrazy z fotografií, objevují se zde krajiny, městská panoramata, zvířata, automobily, přírodní zátiší, vesmír, zkrátka cokoli. Každý si tak může vybrat, co se mu líbí. Fototapety se také velmi snadno aplikují, skládají se pouze z několika málo částí, nejčastěji jde o vliesové tapety. U tohoto typu tapety je lepení hračka, lepidlo nanesete na zeď a manipulujete se suchým pruhem tapety.

Pokud se vám přece jen líbí víc tapeta s opakujícím se vzorem, i zde máte široký výběr barevných odstínů a vzorů. Pokud jste zatíženi na přírodní motivy, můžete zvolit tapetu s dekorem dřeva, kamenů nebo cihel. Do rustikálního typu interiéru se budou skvěle hodit skandinávské tapety. Ty se vyznačují jednoduchými geometrickými tvary v jemných pastelových barvách. Pokud máte rádi zámecký styl, můžete si vybrat zámecké tapety. Nechce se vám trápit s tapetami? Nejjednodušší cestou oživení stěn vašeho pokoje jsou samolepicí dekorace. I zde si můžete vybrat podle vašeho vkusu a vyzdobit si pokoj po vašem, na rozdíl od tapet to však bude mnohem rychlejší a jednodušší.