Ze známého rčení „mít střechu nad hlavou“ je zřejmé, jak důležitá je střecha. Završuje celou stavbu, je jedním z jejích nejdůležitějších prvků, chrání obyvatele domu před nepohodou a samotný dům před důsledky zatékání. Proto také velmi záleží na správném výběru střešní krytiny, která musí být odolná nejen vůči dešti, kroupám či sněhu, ale také musí obstát v případě silného větru.

V neposlední řadě je zásadním kritériem také životnost a pochopitelně cena, která je pro mnohé majitele domů limitující.

Druhy střešních krytin

Výběr střešní krytiny je v první řadě odvislý od druhu střechy, zda-li se jedná o střechu rovnou nebo šikmou – čili sedlovou. Současný výběr střešních krytin umožňuje každému, aby si vybral krytinu nejen podle charakteru domu a především samotné střechy, ale i podle vlastních představ. Pro klasické šikmé střechy se nejvíce používají typické tašky pálené nebo betonové. Působí na střeše přirozeně a mají dlouhou životnost. Stále více se také prosazují různé plastové střešní krytiny. Své zastánce i odpůrce mají ale také plechové střešní krytiny.

Výhody plechových střech

Plechová krytina z moderních materiálů má celou řadu výhod, ke kterým patří zejména nízká hmotnost, snadná a rychlá pokládka a pestrý výběr barevných odstínů. Plechové střešní krytiny fungují i po poničení od krup, pálené a betonové krytiny přestávají plnit svou funkci. U střech COMAX® je jedinečná výroba z pohledu lakování materiálu, zajistí velmi dlouhou životnost.

Střešní krytina COMAX

Tato střešní krytina se stále více prosazuje při zastřešování soukromých domů i jiných budov. Je ideálním řešením pro stavbu i rekonstrukci klasických šikmých střech. Střechy COMA mají celou řadu předností oproti jiným střešním krytinám. Vedle výhod zmíněných výše u plechových střech, je to rovněž stoprocentní recyklovatelnost. Výrobce nabízí mnoho barevných provedení a také veškerý doplňkový sortiment, jako například pojistné hydroizolační a separační vrstvy, které se pokládají pod velkoformátové krytiny. Dalším doplňkem je spojovací materiál, sněhové zachytávače, střešní plošiny, nášlapy či okapové systémy. Životnost střech Comax garantuje výrobce na 65 let.