Zaznamenali jste, že vám opadává omítka? Vlhkost má mnoho projevů, mohou to být třeba i plísně, které jsou nejen estetickým, ale i zdravotním problémem. Vysoká vlhkost nesvědčí žádnému domu, protože narušuje stavební materiály, zdi praskají, dřevo hnije a kov koroduje. Pokud je na vině špatná střecha, je třeba ji opravit. Většinou je však na vině vlhkost, která jde od země. Vzlínající vlhkost dokáže putovat prostřednictvím stěn vysoko a je proto potřeba ji odříznout cestu.

Jak vytvořit voděodolnou překážku?

Základem je vytvořit voděodolnou clonu, přes kterou se vlhkost nedostane. Dříve se často zdivo podřezalo, dnes už existují levnější a šetrnější možnosti, které můžete dělat i svépomocí. Mezi nejlepší metody patří krémová injektáž zdiva, která se dělá za pomoci systému AquaStop Cream®. Zdivo není potřeba podřezat, pouze se odstraní omítka, spáry se vyčistí a navrtají se do stěny otvory. Do těchto otvorů se AquaStop Cream® aplikuje a následně se postupně vstřebá do kapilár ve zdivu tak dobře, že vytvoří kvalitní voděodolnou clonu. Jde o úkon, který je tak snadný, že ho manuálně zruční lidé zvládnou bez větších problémů. Stačí postupovat podle návodu, který naleznete na webu injektaz-zdiva-svepomoci.cz.

Kromě návodů a videí na webu najdete také ukázky, výpočet spotřeby a další důležité informace. Součástí je samozřejmě eshop, kde si můžete materiál i aplikační prostředky výhodně pořídit. Pokud jste už vlhkost ve zdivu zaznamenali, je vhodné tento problém neodkládat, aby vám v domě nenapáchal zbytečnou škodu. Injektáž vlhkého zdiva je stále populárnější a pokud máte řemeslnou firmu, můžete ji nabízet i jako jednu ze svých služeb. O dům je potřeba se starat a když ho ochráníte před vlhkostí, zajistíte mu dlouhou životnost a také dlouhé udržení původního vzhledu. Zjistěte více informací na webu injektaz-zdiva-svepomoci.cz.