D*

Jde o malý, ale velmi činný přístroj, který umí opravdu v mnoha ohledech hodně pomoci. Lidé si jej často pořizují v domnění, že pomůže vyřešit problémy s domácností, umí vysledovat toho, kdo vám chodí po zahradě, kdo krade poštu nebo také to zda pošťák zvoní nebo ne. Původem koncipované zařízení pro myslivce a milovníky přírody tak dostalo mnoho nových funkcí a dnes jej využívají města, obce, vesnice a dokonce někdy i bezpečnostní složky a orgány, kterým usnadňuje práci a mnohdy pomůže. Jaké jsou zkušenosti lidí s těmito přístroji?

Posvítili jsme si na pošťáka

„Půlroku jsme měli problémy s místní pobočkou pošty. Vozili nám balíky rovnou na poštu, bez zvonění, když náhodou byl někdo doma, balíky byly potrhané. Stěžovali jsme si. Několikrát jsme našli balík na sloupku nebo pohozený na zahradě. Byly zničené, natrhnuté, jednou dokonce úplně rozmočený, protože pršelo. Neustálé reklamace, hádky s poštou. Samozřejmě svého zaměstnance hájili. Chodí nám balíky pravidelně, do e-shopu, který provozujeme. Manžel se naštval, pořídit fotopast a už to šlo. Pár snímků a dvě videa na poště jasně dokázala, že si nevymýšlíme a že k našim balíkům se chová pošťák opravdu otřesně. Od té doby máme klid, vše jezdí v pořádku“ popisuje majitelka e-shopu s oblečením.

Partička zlodějů

„Asi nikomu nepřeji, aby zažil to, co my. Máme chalupu v oblasti, která bývá často vykrádána, i nám se na začátku stalo, že nám jí někdo vykradl, i když si nic moc neodnesl. Postupem času jsme ji zrenovovali, a když jsme chtěli vybavit starším, ale zachovalým nábytkem, televizí a podobně, manžel mi řekl, že jí musíme zabezpečit. Okenice, bezpečnostní zámky, ale také fotopasti. Ty byly rovnou dvě, jedna u vchodu a druhá v přístřešku, který byl na zámek. Nakonec jsme usvědčili partu zlodějíčků, kteří měli na svědomí chaty v celém okolí. Snímky z přístroje je usvědčily“ vypráví Ludmila.