Střešní okna jsou vynikajícím způsobem, jak přivést přirozené světlo do podkrovních místností vašeho domu, ale příliš mnoho světla může zvýšit teplotu v pokojích a způsobit problémy, jako je oslnění a vyšisování barvy nábytku. Žaluzie na střešní okna mají trochu jiné vlastnosti než žaluzie na standardní okna, ale účel mají obdobný.

Regulace světla v místnosti

Roleta nebo žaluzie do světlíku umožňuje ovládat světlo vstupující do vámi zvoleného prostoru. Na principy ovládaní se můžete podívat na webu termotecheshop.cz, na webu objevíte širokou nabídku potřeb na střešní okna, kromě rolet a žaluzií tak síťky proti hmyzu a také můžete koupit markýzu na střešní okno. Střešní okna poskytují nadměrné množství světla ve srovnání se standardními okny a ovládání světla je nutností, pokud jsou v obytných prostorách televizory nebo monitory.

Zabránění vyblednutí barev nábytku a podlahové krytiny

Další výhodou je, že rolety do světlíků mohou pomoci udržet váš nábytek v dobrém stavu po delší dobu. Vaše pohovka a koberce až po stínidla a obrazy mohou být vybledlé nadměrným přímým slunečním zářením. Pokud však použijete žaluzie k ochraně vašich věcí před přímým slunečním zářením můžete zabránit tomu, aby vypadaly sešle a vyšisovaně za krátkou dobu.

Ochrana před horkými slunečními paprsky

U střešních oken, které umožňují proudění světla do místnosti, existuje pravděpodobnost, že příliš mnoho světla může proměnit prostor v rozpálenou past. Sluneční svit si můžete vychutnat, kdykoli budete chtít, pomocí rolety, což je výhodné zejména v případě, že jdete ven a nechcete se vracet do horkého prostředí.

Estetický doplněk

Kromě praktických předností žaluzie do světlíku mají také významnou estetickou výhodu: vypadají fantasticky. Můžete být jisti, že na termotecheshop.cz najdete takové, které přesně ladí s vaším interiérem. Budou vám dodávat světlo, izolaci a estetickou hodnotu po mnoho let, protože se snadno používají, jsou příjemné na pohled a mají dlouhou životnost.