Pokud máte malé děti, určitě jste přemýšleli nad tím, jakým způsobem vybavit dětský pokoj, aby byl pro děti bezpečným a klidným místem, kde si mohou v klidu hrát a vy nebudete mít obavy, že se zraní. Navíc musí být nábytek praktický, aby se v něm mohla uschovat i kosmetika, jednorázové i látkové pleny.

Výběr vhodného nábytku

Děti jsou zvídavé a neposedné a jejich pravidelnou činností je průzkum. Aby jejich bádání a výpravy nekončily zraněnám, je potřeba myslet na jejich bezpečnost.

Při výběru nábytku se vyhýbejte kouskům, které jsou prosklené nebo mají ostré hrany. Pro hrany je jednoduché řešení, lze je opatřit speciálními plastovými či pěnovými chrániči. Vhodné nejsou poličky ze dřeva či prosklené skříně. Velmi nebezpečné jsou i nábytkové úchyty. Můžete vybírat skříně, kde jsou úchyty zapuštěné do skříně nebo mají bezpečnostní krytku z plastu či pěny. Někdy mívají podobu zvířátka či dětské postavičky nebo mají tvar kulatý.

A co na podlahu?

Příliš ideální není dlažba či plovoucí podlaha. Tyto materiály jsou na dotek studené a v případě nehody představují tvrdý dopad. Ideální jsou koberce. Při jejich výběru je potřeba dbát na vhodný materiál, vhodná není syntetika. Obzvláště malé děti lezou rády po zemi a mohly by si způsobit nepříjemné oděrky či popáleniny. Do dětského pokoje jsou tak dobrou volbou speciální prošívané podložky, které jsou vyplněné tenkým molitanem nebo antialergickou střiží. Vhodnou alternativou jsou také koberce kusové s antialergickou úpravou. Velmi oblíbené jsou nalepovací protiskluzové podložky, které kusové koberce udrží na místě.

Další doplňky

Děti milují různé věšáky na které si mohou zavěsit nejen oblečení, ale i hračky. Dějte pozor při výběru nejen tvaru, ale i materiálu. Vše by mělo být bezpečné a zdravotně nezávadné.

Věšáky s dětskými motivy naleznete v nabídce e-shopu ankahb.cz.

Velmi důležité je i osvětlení dětského pokoje. Samozřejmostí je centrální lustr, ten však nepředstavuje reálné nebezpečí. Tím by mohly být různé lampičky na stolku. Pro malé děti jsou ideální lampičky, které jsou umístěné na zdi.