Zplynovací kotle na dřevo nebo peletky jsou v poslední době opravdu v módě. Může za to nejenom návrat k ekologickému způsobu vytápění, ale také jejich praktičnost a snadná ovladatelnost. A v neposlední řadě je tento druh dodávky tepla i velmi levný.

Českým představitelem moderního vytápění dřevem a peletkami je i firma OPOP a její nové kotle na dřevo z řady H4EKO-D, které se mohou pochlubit zejména širokým výkonnostním rozsahem 16-25 kW, jdoucím ruku v ruce s kvalitním zpracování a dlouholetou životností.

Proč chtít ekodesign a kompaktní půdorys

Když se řekne ekodesign, jen málokdo si pod tím něco vybaví. A přitom jde o symbol toho, jak jsou nabízené kotle ekonomické. 5. emisní třída vám zaručí nízkou produkci zplodin z hoření (a spolu s tím i vysokou účinností okolo 97 %) a kompaktní půdorys se zase postará o to, aby kotle prošly i opravdu malými dveřmi. Vždyť ty od OPOP se s přehledem popasují i s průchodem, dosahujícím šířky pouhopouhých 60 centimetrů.

Například nejmenší kotel výše zmíněné řady H4EKO-D 16kw má šířku 495 cm a výšku 955 mm. A chlubit se může i jednoduchým ovládáním a s praktickým odtahovým ventilátorem, který zajistí efektivní provoz celého kotlového tělesa i při nízké výšce komína.

Vyměňte starý za nový za pár minut

A co je ještě lepší? Kotle na dřevo z řady H4EKO-D se mohou pyšnit stejnými připojovacími rozměry jako starší řady kotlů od OPOP. Výměnu tak zvládnete zcela bez potíží. A po jakém kotli se dívat?

  • H416 EKO-D kotel na dřevo nabídne připojovací rozměry jako starší modely H412 a H418.
  • H420 EKO-D kotel na dřevo disponuje stejnými připojovacími rozměry jaké najdeme u starších modelů H412 a H418.
  • H425 EKO-D kotel na dřevo byl navržen se stejnými připojovacími prvky jako H424.

Všechny druhy kotlů jsou i přes vrcholící sezónu stále skladem. Zjistěte více na OPOP.cz a vyberte si ten nejlepší!