Rozhodli ste sa pre nákup nového koberca pre váš domov? Hľadáte luxusný a mäkký chlpatý koberec? Skvelá voľba! Akú si však máte vybrať správnu farbu koberca pre váš domov?

Prinášame vám praktické informácie, ktoré vám pomôžu lepšie zistiť, ako si vybrať perfektnú farbu koberca pre váš domov.

Neutrálne farby sú nadčasové

Videli ste už v časopise o bývaní úžasné koberce, ktoré sú pekne doplnené moderným nábytkom a dekoráciami? Neutrálna farba vám poskytne príležitosť doplniť interiér výraznejším nábytkom a dekoráciami.

Pokiaľ ide o koberce, vysoko kvalitný koberec odolný voči škvrnám v neutrálnej farbe ponúka najlepšiu hodnotu za vaše peniaze.

Koberec v neutrálnej farbe umožní jednoduchšie pridanie trendových farebných odtieňov do vášho priestoru – ako sú záclony, závesy a iné.

Výber neutrálnej farby koberca, ktorá vám vyhovuje

Ktorú neutrálnu by si si mal zvoliť? Väčšina kobercov v neutrálnej farbe sa hodí do väčšiny interiérov. Pri výbere farby by ste mali mať na pamäti niekoľko faktorov.

Najmä ak máte domácich miláčikov – farba chlpov môže byť výrazná na kobercoch v odlišných farbách.

Pri výbere koberca je potrebné zohľadniť aj farbu stien, ako budú ladiť s novým kobercom. V rôznych denných dobách môže koberec v interiéri pôsobiť odlišne. Môžete preto postupovať podľa tohto pravidla: koberce a steny by mali byť z rovnakej rodiny farieb, ale mali by ste si zvoliť jemné kontrasty odtieňov. namiesto toho, aby sa usilovali o „zhodu“. Svetlo šedý koberec, tmavšie sivé steny. Steny krémovej farby a jemný béžový koberec. A pokiaľ si nie ste istí, biela je vhodná so všetkým.