Pořízení nových kvalitních pneumatik je celkem velkou investicí. Výběr kvalitních pneumatik nemusí být navíc snadný. Nevíte, jak je vybrat či kde hledat kvalitní nabídku pneumatik? Poradíme vám.

Technický průkaz

Před pořizováním nových pneumatik se podívejte do velkého technického průkazu. V něm najdete veškeré důležité informace a také rozměry pneumatik, které jsou vhodné pro váš vůz. Vhodné je, abyste uvedené rozměry při výběru pneumatik dodržovali. Pokud máte automobil z druhé ruky, mohou být již pneumatiky jiné. Použít můžete například pneumatiky s vyšším hmotnostním indexem, ale nikdy nevolte nižší. Podobně je to také s rychlostním indexem. V případě, že byste pro váš vůz zvolili pneumatiky větších rozměrů, vystavujete podvozkové díly zbytečně zátěži navíc. Rychleji se tak opotřebovávají a snižuje se jejich životnost.

Rada nad zlato

Pokud si nevíte rady, poraďte se o výběru pneumatik v pneuservisu. Skvělou volbou jsou pro vás také stránky pneuok.cz, které se specializují na prodej pneumatik a alu kol. Na jejich stránkách zadáte základní informace o potřebných pneumatikách a následně už se vám zobrazí ten druh pneumatik, který budete potřebovat. Při vyhledávání zadáváte typ pneu, jejich šířku, profil, ráfek, dezén, na jaké období jsou či výrobce. A můžete se pustit do výběru. Pneumatiky, popřípadě alu kola je možné vyzvednout i v Hlučíně či Žilině.

Čas na výměnu

U výměny pneumatiky je důležité také jejich stáří. To zjistíte z čtyřmístného kódu DOT, který najdete v zaobleném rámečku na boku pneumatiky. Díky tomu budete vědět, jak je pneumatika stará. Doba životnosti pneumatiky může být až osm let. Výrobci upozorňují na rizika ojetých pneumatik, zvláště v zimě a doporučují je měnit po čtyřech, maximálně 6 letech užívání.