Nejen do interiéru je potřeba vybírat kvalitní svítidla. Osvětlení kolem domu je zejména v letním období velmi důležité. Může se jednat o dekorativní osvětlení, praktické nasvícení příjezdové cesty, ale zapomínat se nesmí ani na terasu, zahradu, altán či bazén. Je vaše zahrada oázou klidu a relaxace? Pak je tomu třeba přizpůsobit také osvětlení. Máte-li bazén, jistě oceníte zapuštěné reflektory s tou nejvyšší IP ochranou, které lze zabudovat přímo do stěny bazénu a svítí pod vodou. Prosvícená voda přináší úžasné efekty, uklidňující atmosféru a zpříjemňuje tak vaše chvíle v bazénu.

Z vody se vám tedy line příjemné tlumené světlo, ale co v okolí bazénu? Zde máte hned několik možností. Existují zápichová svítidla, jsou to takové lampy na stojanech, které lze jednoduše zapíchnout do země, často mívají solární napájení. Další možností jsou svítidla, která jednoduše postavíte na zem a také reflektory zabudovatelné do země. Sháníte-li jen jemné přisvícení, můžete použít také drobné bodovky, které se umístí do země do spár mezi dlažbou. Cestičky skvěle osvětlí sloupková svítidla, která vás spolehlivě dovedou až na terasu. Zde se opět nabízí celá řada nejrůznějších typů osvětlení, kromě zemních a sloupkových můžete použít také svítidla nástěnná, nebo i stropní.

Jednoduše, variabilně a hlavně stylově

Pro venkovní použití se skvěle hodí systém Plug & Shine. Jeho montáž je velmi jednoduchá, kabeláž můžete instalovat ještě před osázením zahrady, pokud máte rozmyšleno, co budete osvětlovat. Pokud ne, můžete rozvod umístit do již upravené zahrady, kabely potom schováte třeba pod kůru. Jednotlivá svítidla mají speciální konektory, kterými se připojí a případně zase odpojí od přívodních kabelů. Lze také svítidla naprogramovat do různých světelných scén a ty potom jednotlivě podle nálady zapínat. Zjednodušte si život a použijte k nasvícení zahrady praktická svítidla Plug & Shine.