Při pokládání jakékoliv podlahové krytiny v bytě, kanceláři či v jiném interiéru, se neobejdete bez zakončovacích či přechodových prvků. Těmi jsou nejrůznější podlahové lišty a také přechodové lišty, nájezdové či spojovací profily a další sortiment.

Druhy podlahových lišt

Podlahové lišty jsou přirozenou součástí podlahových krytin všeho druhu. Pro každou podlahovou krytinu si můžete vybrat vhodné lišty, které budou vyhovovat provedením, materiálem i barevným odstínem. K nejčastěji používané krytině, kterou je v posledních letech plovoucí podlaha, jsou na výběr podlahové lišty z podobného materiálu a ve stejném dekoru i barevném provedení. Například je povrch lišt chráněn fólií s imitací dřeva. Pro hodně namáhané podlahy například v kancelářích či obchodech jsou vhodné lišty z PVC, které mají větší odolnost a delší životnost. Podobné vlastnosti mají také podlahové lišty z eloxovaného hliníku.

Velmi zajímavé informace naleznete i v časopisu o bydlení.

Funkce podlahových lišt

Podlahové lišty a také různé profily slouží v interiéru jednak k zakončení podlahové krytiny u stěn místnosti, a jednak ke spojování jednotlivých dílů, čímž se snadno vytvoří jednolitá souvislá plocha. Většinou se podlahové lišty používají k zakončení plovoucích podlah nebo linoleí. Ovšem v sortimentu e-shopu Profilteam.cz nechybí ani nejrůznější lišty kobercové. Při pokládce koberců, zejména ke spojování dvou i více pruhů koberce jsou velice užitečné a nepostradatelné přechodové lišty. Zabraňují zvedání okrajů koberce a zvyšují tak i pohodlí a bezpečnost při pohybu lidí v místnosti.

Prohlédněte si také magazín pro ženy.

Jaké jsou druhy přechodových lišt

E-shop nabízí pestrý sortiment přechodových lišt, které dováží od renomovaných evropských výrobců. Přechodové lišty a přechodové profily jsou většinou ze stejného materiálu a v obdobném provedení jako podlahové lišty. Nejčastěji se používají přechodové lišty a profily z eloxovaného hliníku, ale elegantní jsou mosazné či nerezové. Eloxovaný, tedy kovový povrch je zárukou kvality, dlouhé životnosti a barevné stálosti. Jiné přechodové profily jsou potaženy laminátovou fólií a vybrat si můžete například imitaci dřeva či jiný dekor.